Vodni kamen
Kadi in prhe so ena najbolj umazanih mest v naših domovih, v nekaterih primerih še bolj od straniščnih školjk. Po končanem prhanju velikokrat ne pomislimo na to, da je treba za seboj počistiti, da se v kabini za prhanje ali kadi ne bi nabirala vodni kamen in plesen. Ostanki mila prav tako pustijo sledi, ki jih je ob nerednem čiščenju težko odstraniti.
Kopalni prostori so zbirališče bakterij, plesni, vodnega kamna, mineralov in drugih umazanij, od uporabljenih mil in kopalnih pripomočkov, ki jih uporabljamo med kopanjem. Če ne poskrbimo za redno čiščenje, postanejo zelo nezdrav prostor, kjer uživanje lahko postane tudi zdravju škodljivo.
Vlaga, ki nastane ob prhanju, povzroči optimalno okolje za razmnoževanje bakterij in mikrobov, ki se prenesejo na celotno območje kopalnega prostora, tudi zunaj kadi ali prhe, zato je redno vzdrževanje ključ za ohranjanje zdravju varne kadi ali prhe in ne nazadnje celotne kopalnice.
Bela umazanija v kopalnih prostorih nastane zaradi trde vode
Nepobrisana voda se nabira v kadeh in prhah, ki se čez čas začne razgrajevati, vidni ostanki te pa so minerali, ki so naravno prisotni v vodi. Ko voda izhlapi in se posuši, se minerali posedajo na površino in postanejo trdi ter jih je zelo težko odstraniti.
Z minerali se mešajo tudi ostanki milnice kot stranski pojav uporabljenih mil. Čeprav bela umazanija neposredno ne škoduje steklu in keramiki, lahko leta nabiranja tega povzročijo njuno bledenje in nabiranje plesni.
Ena od rešitev so NEVTRALIZATOJI VODNEGA KAMNA.
Vir: Siol.net, Odstranjevanje vodnega kamna in umazanije iz kadi in prh.